Vicks Antigrip Zatoki i Katar

granulat (do wytworzenia płynu)

produkt dostępny bez recepty

paracetamol

+

Fenylefryna (phenylephrine)

+

Chlorfenamina (chlorphenamine)

Opakowanie:

10 saszetek
dostępny, cena 22,96 zł

Koszyk:

22,96 zł

Więcej informacji o Vicks Antigrip Zatoki i Katar

Vicks AntiGrip Zatoki i Katar to lek stosowany w leczeniu objawów przeziębienia i grypy. Zawarte w leku 3 składniki aktywne o uzupełniającym się działaniu skutecznie obniżają temperaturę ciała oraz zmniejszają ból. Ponadto chlorfenamina i fenylefryna ułatwiają oddychanie. Produkt leczniczy przeznaczony dla osób dorosłych.

Vicks AntiGrip to lek dla dorosłych w postaci granulatu do sporządzania roztworu doustnego o smaku pomarańczowym, przeznaczony do stosowania w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy. Substancjami czynnymi leku Vicks saszetki są:

  • paracetamol - działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo,

  • fenylefryna - zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych,

  • chlorfenamina - substancja przeciwhistaminowa, która zmniejsza ilość wydzieliny z nosa.

Wskazania

Wskazanie do zastosowania saszetek Vicks Antigrip Zatoki i Katar stanowi leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni), obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

Działanie

Za działanie leku Vicks Antigrip Zatoki i Katar odpowiadają trzy substancje czynne znajdujące się w jego składzie. Fenylefryna i chlorfenamina skupiają swoje działanie w okół nosa. Fenylefryna obkurcza naczynia w błonie śluzowej, niwelując tym samym obrzęk i ułatwiając przepływ powietrza, czyli oddychanie. Chlorfenamina zmniejsza produkcję śluzowej wydzieliny. Działanie leku uzupełnia paracetamol dzięki swoim przeciwgorączkowym i przeciwbólowym właściwościom. 

Skład

1 saszetka zawiera:

  • substancje czynne: paracetamol 650 mg, fenylefryny wodorowinian 16 mg, chlorfenaminy maleinian 4 mg, 

  • substancje pomocnicze: mannitol, sacharyna sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K30, aromat pomarańczowy PHS 132958.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Vicks Antigrip Zatoki i Katar, jeśli pacjent:

  • ma uczulenie na substancje czynne lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest również: nadciśnienie tętnicze; nadczynność tarczycy; jakąkolwiek ciężka choroba serca lub tętnic (taką jak choroba wieńcowa); tachykardia (zbyt szybkie bicie serca); ciężka niewydolność nerek; jaskra;  ciężka niewydolność wątroby.

Kategorie Vicks Antigrip Zatoki i Katar

Ectodose

, 20 ampułek

42,20 zł

Sinupret

, 50 tabletek drażowanych

34,20 zł

Ectorhin

, 20 mililitrów

18,69 zł

Nasometin Control, 50 mcg/dawkę

, 1 butelka 10 gramów = 60 dawek

20,88 zł

Sinupret Extract

, 20 tabletek drażowanych

39,06 zł

8,91 zł

Sinupret

, 100 mililitrów

33,79 zł

Xylogel 0,1%

, 10 gramów = 15 mililitrów butelka

14,99 zł

Olbas Oil

, 10 mililitrów

14,89 zł

Główne strony

BlogKategorieArtykuły

Legalna apteka

Farmazona Sp. z o.o.
ul. Staroopatowska 22A/2 26-600 Radom

Krajowy Rejestr ZezwoleńZezwolenie na prowadzenie apteki

Wojewódzki Inspektorat FarmaceutycznyWojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Rzeszowie, ul. Warszawska 12A 35-205, Rzeszów, tel: 17-862-05-45, email: biuro@rzeszow.wif.gov.pl

Biuletyn Informacji Publicznej GIF

Obserwuj nas

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.